Jak wdrożyć bezpłatny plan Office 365 Education w Twojej szkole?

Wdrożenie darmowej wersji Office 365 dla Edukacji nie jest procesem skomplikowanym i może być w całości przeprowadzone samodzielne przez szkołę. Poniżej opisujemy główne kroki postępowania oraz udostępniamy przygotowane przez firmę Microsoft szkolenie online. 

Wdrożenie w siedmiu krokach

krok 1

Wejdź na stronę aka.ms/Office365eduPL i kliknij przycisk „Rozpocznij”. Wypełnij formularz, utwórz konto i rozpocznij korzystanie z usługi w wersji próbnej.


krok 2

Zostaniesz poproszony o dodanie istniejącej domeny używanej przez Twoją szkołę - należy to zrobić w ciągu 30-dniowego okresu próbnego.


krok 3

W trakcie trwania 30-dniowego okresu próbnego możesz utworzyć konta dla maksymalnie 25 nauczycieli oraz 25 uczniów.


krok 4

Na podstawie podanej domeny edukacyjnej odbywa się weryfikacja i przyznanie uprawnień do bezpłatnej usługi Office 365 Education.


krok 5

Po otrzymaniu potwierdzenia, że szkoła jest uprawniona do korzystania z bezpłatnej usługi Office 365 Education, należy przejść do zakładki Rozliczenia → Zakup Usług i zakupić licencje za 0 zł dla uczniów, nauczycieli i pracowników.


krok 6

Przejdź do zakładki Użytkownicy -> Aktywni użytkownicy w portalu administratora, aby przepisać użytkowników z wersji próbnej do docelowej usługi Office 365 Education. W tym samym miejscu możesz utworzyć konta dla pozostałych użytkowników: zbiorczo – importując plik CSV lub dodając konto dla każdego użytkownika indywidualnie.


krok 7

Poinformuj nauczycieli, pracowników i uczniów o dostępności usługi i ciesz się z pełni możliwości, jakie daje Ci bezpłatny plan Office 365 Education w Twojej szkole!

Szkolenie z wdrożenia Office 365

wdrozenie-szkolenie

Zapraszamy także na szkolenie online w języku polskim na temat wdrożenia usługi Office 365 dla Edukacji. Szkolenie dostępne jest na portalu http://education.microsoft.com. Materiały dostępne są bez logowania, ale polecamy zarejestrować się na nim. Dzięki temu możliwy będzie dostęp do wielu szkoleń, samouczków, a także scenariuszy lekcji związanych z wykorzystaniem TIK, w szczególności Office 365 w dydaktyce. 

Szkolenie dostępne jest pod adresem: https://education.microsoft.com/courses-and-resources/courses/wdroenie-usugi-office-365-education